Agnieszka Haber – Psychodietetyk
Psychodietetyk,
Psychoterapia indywidualna pozwala rozwiązać wiele problemów. Dzięki indywidualnej pracy pacjenta i terapeutę łączy szczególna więź, która umożliwia dokładne zaplanowanie […]
Umów się na wizytęW naszej klinice oferujemy szeroką pomoc w formie wizyt stacjonarnych
oraz wizyt online w zakresie:
W życiu każdego z nas nie brakuje sytuacji, w których możemy poczuć się zagubieni, rozczarowani czy bezradni. Szczególnie ostatnie dwa lata trwającej pandemii w istotnym stopniu wpłynęły na nasze życie – i nie można powiedzieć, aby były to zmiany pozytywne. Dlatego coraz więcej osób potrzebuje pomocy, jaką może przynieść i wsparcie psychologiczne. Na czym ono polega? Na jaką pomoc możesz liczyć w naszej klinice?
W ostatnich latach zauważalnie rośnie liczba problemów emocjonalnych wśród dzieci i młodzieży. Niemałą rolę w tym miała oczywiście pandemia COVID-19, która wywróciła nasze życie do góry nogami, nie oszczędzając również najmłodszych. Skomplikowaniu ulegają również relacje z rodzicami, co powoduje ich skonsternowanie i zakłopotanie, nie mogąc dotrzeć do swoich dzieci i im pomóc. Często najlepszym wyjściem okazuje się psycholog dziecięcy Warszawa, który pomoże w dotarciu do przyczyn stojących za zmienionym zachowaniem dziecka i pomóc w podjęciu odpowiednich działań.
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe charakteryzują się nawrotami epizodów maniakalnych i depresyjnych. Początek zaburzeń zazwyczaj zaczyna się przed 40. rokiem życia, a najczęściej występuje między 28. a 35. rokiem życia. W równym stopniu dotyka kobiety, jak i u mężczyzn.
Coraz bardziej wymagający rynek pracy i wyścig o najlepsze stanowiska stawia przed pracownikami coraz większe wymagania. Pracodawcy często oczekują realizacji wygórowanych celów, pełnej dyspozycyjności i specjalistycznych kompetencji. Wszystko to wpływa na mocne przeciążenie, a stąd już blisko do wypalenia zawodowego.
O tym, że ludzka kondycja cielesna i psychiczna pozostają we wzajemnym związku lekarze wiedzą już od dawna. Kolejnym dowodem na potwierdzenie tej zależności są zaburzenia psychosomatyczne, czyli dolegliwości cielesne, których źródło tkwi w psychice.
Tempo współczesnego życia i towarzysząca temu presja sprawiły, że stres stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Na szczęście rozwój nauk medycznych pozwolił na opracowanie skutecznych metod terapeutycznych, które pomagają pacjentom uporać się z niebezpiecznym stresem przewlekłym.
Zaburzenia osobowości dotykają coraz szersze grono ludzi – szacuje się, że obecnie występują u około 2,1-8% populacji. W tym znacznie częściej u młodych ludzi i mężczyzn. Powstawanie zaburzeń osobowości związane jest z konsekwencją oddziaływania kilku niekorzystnych czynników -genetycznych, biologicznych i psychospołecznych.
Zaburzenia odżywiania stanowią wyjątkowo szerokie spektrum diagnostyczne. Choć poszczególne z zaburzeń objawiają się nieco inaczej, wszystkie z nich charakteryzują się patologicznymi zachowaniami związanymi z jedzeniem, a także postrzeganiem własnego ciała.
Zaburzenia psychotyczne, psychoza, stan psychotyczny – mówimy o nich wtedy, gdy w umyśle występują poważne zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości. W stanie psychozy chory może słyszeć, widzieć lub czuć rzeczy, których w rzeczywistości po prostu nie ma lub doświadczać zaburzeń toku myślenia np. wierzyć, że ktoś chce jej zrobić krzywdę.